ZBF SOP

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Przed Sądem Apelacyjnym

Koleżanki i Koledzy

Odwołania jakie składaliśmy od decyzji ZER MSWiA w sprawie obniżenia emrytury wchodzą w etap drugiej instancji odwoławczej tzn. postępowanie przed Sądem Apelacyjnym. W każdym z tych etapów - to bardzo ważne - należy na sali sądowej wobec sądu złożyć oświadczenie wyrażające prośbę o sporządzenie w formie pisemnej orzeczenia wraz z uzasadnieniem i przekazanie go na adres właściwy miejscu zamieszkania.
Podczas rozprawy w Sądzie Apelacyjnym należy oświadczenie rozszerzyć o prośbę stwierdzenia : "czy moja sytuacja upoważnia mnie do złożenia wniosku o kasację wyroku".

 W przypadku naszych roszczeń obowiązuje kryterium poziomu straty finansowej w ciągu roku wynoszące 10.000 zł i więcej. Osobom, które dokonały wpłaty darowizny w kwocie 200 zł na poczet kosztów pomocy prawnej w złożeniu skargi do ETPCz w Strasburgu udzielimy pomocy prawnej w złożeniu wniosku o kasację wyroku (koszty wniosku o kasację mieścimy w tej dokonanej już składce 200 zł). Zatem prosimy, aby natychmiast po rozprawie w Sądzie Apelacyjnym przekazać nam informację zawierającą: imię, nazwisko, termin złożenia wniosku o kasację, swój nr telefonu albo adres email.

Informację o treści jak wyżej można przekazać na nr tel. 691 022 345,
albo
na adres email Zarządu Głównego ZBFSOP Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.