Witam,
Przesyłam na wszystkie posiadane przeze mnie  adresy internetowe (ok. 110) mail otrzymany od jednego z naszych Kolegów K.G. Tego rodzaju zdarzenia - jak słusznie pisze K. - mogą się powtarzać. W  tej sytuacji, moim zdaniem, powinniśmy się jak najszerzej samoorganizować,  zaś najskuteczniejszą formą tego byłoby powszechne składanie deklaracji  członkowskich do Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa (następca Związku Byłych Funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa). Nasze członkostwo w tym Związku nie tylko ukazałoby na zewnątrz naszą siłę, lecz także przyczyniłoby się do pozyskania ze składek funduszy na ekspertyzy prawne i ew. zaangażowanie dobrych prawników.

Formularz deklaracji członkowskiej oraz sposób i miejsce ich składania  przekazałem wszystkim Kolegom uprzednio. Proszę o przekazywanie tego maila  dalej.

Pozdrawiam, W.P.

----- Original Message ----- 
From: "kug"
Szanowne Kolezanki i Koledzy,

Dziękuje anonimowemu Autorowi tego przesłania i faktycznie widzę potrzebę zorganizowania się. Jeśli NSZZ Policjantów rzeczywiscie chce skierować dodatkową skargę do TK  w naszej sprawie, to może zapytac ich, czy nie możnaby stworzyc w tym  związku dodatkowej sekcji b. pracowników Służb Specjalnych.?

Druga mozliwość, o której informował Nasz  Kum W.P., to zapisywanie sie do ZBFSS.

W nawiązaniu do Przesłania, mnie już dotknęła atmosfera linczu i nagonki panująca w kraju. Zostałem napadnięty przed własnym domem przez pijanych współmieszkańców Józefowa, gdzie mieszkam. Głównym motywem było nośne teraz hasło "bić ubeka". Policja i Prokuratura z urzędu skierowała sprawę do sądu pod zarzutem gróźb karalnych a Sąd w Otwocku najbardziej skupił się na moim życiorysie - uniewinniając napastników, bo przecież były ubek nie może się bać pijanego kierowcy TIRa.

A teraz podobno napastnik chce mnie pozwać, że go pobiłem - bo przeciez ubek nic nie robi tylko bije! Piszę to nie dla współczucia, tylko jako ostrzeżenie, że każdego z Was może to spotkać, szczegolnie gdy mieszkacie w małych, prawicowych miejscowościach.

Ze swej strony złożyłem do tzw. Rzecznika Praw Obywatelskich skargę na Ustawę , z prośbą, aby RPO dołączył się do skargi grupy posłów (poprzez E-stronę). Nic innego, jako pojedynczy obywatel zrobic nie mogę.

Ciekaw jestem Waszych opinii.

Pozdrawiam
K.G.
b. ppłk wywiadu naukowo technicznego 1972-2000