'

Koleżanki i Koledzy Policjantki, Policjanci, Funkcjonariusze
Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych pragnie czynnie pomóc Wam w podjęciu decyzji o zagłosowaniu na osoby godne zaufania w zbliżających się wyborach europejskich, a także w przyszłych wyborach krajowych.

Uwierzcie w to, że macie ogromny wpływ na tworzenie polityki i działalności organów decyzyjnych. Jesteśmy dużą i co pokazały ostatnie dni solidarną grupą reprezentującą wszystkie służby mundurowe. Liderzy ugrupowań politycznych rozpoczęli już ostrą walkę o mandaty do Europarlamentu, które odbędą się w czerwcu br.

Obywatele 27 państw członkowskich wybiorą 736 posłów, Polacy - 50. Partie polityczne układają listy swoich kandydatów, typują liderów, szukają lokalizacji pod billboardy, planują swoje kampanie wyborcze. Będą tym samym zabiegać o głosy wszystkich rodaków. Również o nasze głosy, o głosy wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych. Tą drogą zwracamy się do Was jako ludzi zdolnych dokonać jedynego trafnego i słusznego wyboru. To Wy jesteście odpowiedzialni za własną - NASZĄ- ojczyznę i powinniście zrobić wszystko, co tylko możliwe, by żyć bezpiecznie. Powinniśmy zatem głęboko się zastanowić, na kogo warto oddać swój cenny głos. Wybierzmy wspólnie ludzi, którzy ponad ideologię swojej partii przedkładają interes Polski i nie stwarzają zagrożenia dla tych, którzy bronią jej bezpieczeństwa wewnętrznego. Wybierzmy ludzi, dla których słowa i składane deklaracje są ważne i nie przepadają wraz ze spotami wyborczymi. Takich, którzy nie dzielą a łączą - nie zmieniają zdania po dojściu do władzy, a starają się dotrzymać danego słowa. Jeszcze brzmią nam w uszach obietnice liderów Platformy Obywatelskiej ?Dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo", ?nie będziemy zmieniać reguł gry w jej trakcie". Dzisiaj słowa tych samych ludzi sieją niepokój o naszą przyszłość, o naszą egzystencję, pozbawiają nadziei na lepsze jutro naszych rodzin.

Dziś Ci, którzy wczoraj stwarzali nadzieję z hipokryzją przekonują społeczeństwo, o pozbawieniu nas uprawnień emerytalnych, a wszystko to niby w imię naszego dobra! Dezinformują społeczeństwo przekazując wieści o świetnej kondycji finansowej Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej w chwili, gdy większość jednostek organizacyjnych wymaga gruntownych remontów, funkcjonariuszom wylicza się zużyty papier, ilość kilometrów przejechanych w trakcie służby. Podwyżki naszych uposażeń nie są w stanie pokryć wzrostu kosztów utrzymania nienadążających za inflacją.

Jednocześnie przekonuje się w mediach, że najskuteczniejsze są patrole piesze, zapominając, że służymy na mrozie, w deszcz czy upały, po dwanaście godzin i więcej, w święta, nocą ?ku chwale ojczyzny" narażając życie i zdrowie każdego dnia.

Wystąpienia polityków obozu rządzącego ewidentnie świadczą o tym, że nie mają oni pojęcia co to jest służba! Kiedy brakuje Ci czasu dla przyjaciół, rodziny, a dzień zaczyna się mylić z nocą kiedy praca staje się Twoim domem. Oddając swój głos zastanówcie się czy  takim ludziom chcecie dać kredyt zaufania? Czy tacy ludzie będą godnie reprezentować interesy naszej grupy zawodowej i zadbają o naszą lepszą przyszłość? Czy w ich ręce chcecie oddać rolę decyzyjną gdy ważyć się będzie ?być albo nie być" wielu z nas?

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych w trosce o naszą wspólną przyszłość zwraca się z prośbą do wszystkich funkcjonariuszy o czynny udział w wyborach do Europarlamentu.

Pamiętajcie, że tam gdzie nadzieja na lepsze jutro tam powinni znaleźć się wyborcy. Bądźmy w swych decyzjach solidarni i nie pozwólmy, aby nas podzielono datą 1 stycznia 1999 r. Czujcie się odpowiedzialni za los całego środowiska służb mundurowych i oddajcie głosy na tych, którzy rozumieją Wasze poświęcenie i dbają o bezpieczeństwo kraju.