'

STOWARZYSZENIA MUNDUROWE

Warszawa, 16 kwietnia 2009 roku

KOMUNIKAT

15 kwietnia 2009 roku w Sejmie RP odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych zrzeszonych w Federacji ZZ Służb Mundurowych z Klubem Poselskim Lewica na czele z jego przewodniczącym Wojciechem Olejniczakiem.Ze strony Klubu Poselskiego Lewica w spotkaniu uczestniczyli również m.in. posłowie Stanisław Wziątek, Janusz Zemke i Jerzy Szmajdziński oraz były minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz i były przewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Sejmu RP Bogdan Bujak. Federację ZZ Służb Mundurowych reprezentowali : Antoni Duda, Marek Osiejewski, Wiesław Budak, Józef Partyka, Tomasz Krzemieński, Andrzej Szary, Janusz Łabuz i Marian Boguszyński (NSZZ Policjantów), Jacek Zakrzewski i Andrzej Jurkiewicz (NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej), Wiesław Żurawski i Krzysztof Frączak (NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa), Krzysztof Hetman (NSZZ Pracowników Pożarnictwa), Wiesław Puchalski, Jerzy Lipko i Krzysztof Śliwiński (ZZS "Florian").

Koleżanki i Koledzy Policjantki, Policjanci, Funkcjonariusze
Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych pragnie czynnie pomóc Wam w podjęciu decyzji o zagłosowaniu na osoby godne zaufania w zbliżających się wyborach europejskich, a także w przyszłych wyborach krajowych.

Uwierzcie w to, że macie ogromny wpływ na tworzenie polityki i działalności organów decyzyjnych. Jesteśmy dużą i co pokazały ostatnie dni solidarną grupą reprezentującą wszystkie służby mundurowe. Liderzy ugrupowań politycznych rozpoczęli już ostrą walkę o mandaty do Europarlamentu, które odbędą się w czerwcu br.

Dzień 14.01.2009 r. pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako historyczny.

W tym dniu odbyło się Posiedzenie Komitetu Założycielskiego Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.