'

Socjalne

Pomoc socjalna dla emerytów i rencistów zwolnionych z jednostek organizacyjnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Urzędu Ochrony Państwa  dla których ABW i UOP były ostatnimi pracodawcami określona została przez n/w akty prawne:

  1. Dz. U. ABW z 3 września 2014 r. Zarządzenie nr 1 Szefa ABW z dnia 12 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w ABW. Załącznik nr 1.
  2. Dz. U. ABW z 31 grudnia 2017 r. Zarządzenie nr 104 Szefa ABW z dnia 29 grudnia 2017 r. zmieniające zarządzenie w sprawie sposobu gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w ABW. Załącznik nr 2.
  3. Wzór wniosku o świadczenie socjalne. Załącznik nr 3.

Osoby występujące z wnioskiem do ABW o pomoc socjalną prosimy o informacje na nr. tel. 790 567 889 jaką decyzje otrzymały w związku z wnioskiem – telefonujcie w każdą środę w godzinach 15 – 17.

Zarząd Główny ZBFSOP.

Grupowe Ubezpieczenie na Życie

Związek Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa wynegocjował dla emerytów i rencistów naszego środowiska korzystne warunki Grupowego Ubezpieczenia na Życie „WARTA EKSTRABIZNES PLUS”. Do programu ubezpieczenia grupowego mogą przystąpić małżonkowie, partnerzy i dorosłe dzieci emerytów lub rencistów. Podpisanie umowy przez ZBF SOP o ubezpieczeniu grupowym uwarunkowane jest liczbą chętnych do takiego ubezpieczenia, w którym miesięczną składkę ubezpieczany będzie wpłacał na indywidualne konto, którego numer przekażemy po złożeniu przez osobę chętną deklaracji i uprawomocnieniu się umowy ZBF SOP z Grupowym Ubezpieczeniem na Życie „WARTA EKSTRABIZNES PLUS”.

Wszystkie osoby ujęte w ewidencji członkowskiej ZBF SOP w najbliższych dniach otrzymają listy zawierające warunki ubezpieczenia grupowego i deklaracje o przystąpieniu do takiego ubezpieczenia wraz z kopertą zwrotną do odesłania wypełnionej deklaracji. Przypominamy o decydującym warunku ubezpieczenia grupowego, którym jest złożenie deklaracji przez co najmniej 500 osób.

Wszelkie informacje na temat Programu Ubezpieczeniowego na Życie „WARTA EKSTRABIZNES PLUS” oraz pełną obsługę merytoryczną można uzyskać u osób reprezentujących firmę ubezpieczającą t.j. FPSM Sp. z o. o. :

Bogusława Łukasiewicz Tel. 881 272 767, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewa Grzegorczyk Tel. 881 272 717, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marcin Dymiński Tel. 577 671 737, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Lis Tel. 577 170 747, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Główny ZBFSOP

do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej,
do ministra spraw wewnętrznych i administracji
w sprawie składek na ubezpieczenie społeczne pracujących emerytów mundurowych dotkniętych "ustawą represyjną"