'

Ogłoszenia

Informacja z MSZ

Inspektorat Służby Zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócił się do nas o zainteresowanie osób związanych z naszym Związkiem, podjęciem pracy w MSZ w utworzonej w jego strukturze SŁUŻBIE OCHRONY I KONTAKTU.

SŁUŻBA ta poszukuje pracowników ochrony i pierwszego kontaktu w placówkach zagranicznych, którzy zapewnią ochronę osób, terenu i mienia wskazanych obiektów ministerstwa na terenie kraju oraz wytypowanych placówek zagranicznych.

Aby zostać pracownikiem ds. ochrony i kontaktu w MSZ należy przesłać komplet wymaganych dokumentów i oświadczeń na wskazany w ogłoszeniu adres.  Pracownik zostanie przyjęty do pracy po spełnieniu warunków opisanych w ogłoszeniu – niezbędne ku temu informacje zamieszczone są na stronie www.msz.gov.pl/pl/ministerstwo/praca_i_kariera/ , można też dzwonić do Naczelnika Wydziału Służby Ochrony i Kontaktu pana Janusza Gęsior tel. 22 523 9634, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta tej pracy adresowana jest do osób odpowiedzialnych, zdyscyplinowanych, dyspozycyjnych, charakteryzujących się wysoką kulturą osobistą, otwartych na nowe wyzwania, odpornych na stres, posiadających znajomość języków obcych (rosyjski lub angielski lub niemiecki) na poziomie A2.

Zarząd Główny ZBF SOP

 

Komunikat

Uprzejmie informuję, Zarządy Kół, że Pan mecenas Roman Stec zgłosił ofertę bezpłatnego udzielania porad w  sprawach udzielania odpowiedzi na zapytania Sądów w związku ze zgłoszonymi do nich odwołaniami od decyzji emerytalno-rentowych zmniejszających świadczenia.

Pomoc udzielana będzie w pokoju nr 118, przy ul. Domaniewskiej 36/38, w poniedziałki i środy,  w godz. 10-13. Osoby zainteresowane  winny zgłosić się na spotkanie z pełną dokumentacją.

Osoby zainteresowane  winny zgłosić termin swojego udziału w poradach, w Sekretariacie ZW SEiRP w Warszawie, tel. 22-601-56-65 /poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 10-13/

Uprzejmie proszę o powiadomienie zainteresowanych członków.                              

Czesław Okrasa 

Prezes ZW SEiRP

 

 

22 maja 2018 roku w godzinach 7.30 – 9.00 przed siedzibą Wydziału XIII Sądu Okręgowego w Warszawie ul. Płocka 9 odbędzie się zgromadzenie publiczne zorganizowane przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP pod hasłem: "Promocja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w świetle zmian w Polsce". Zasadniczego znaczenia nabiera fakt przynależności Polski do UE, dzięki czemu polscy obywatele mają możliwość szukania ochrony praw i dochodzenia sprawiedliwości w jej instytucjach.
Manifestacja organizowana jest w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, a jej głównym celem jest wsparcie sędziów broniących prawa i swojej niezawisłości. 

Zachęcamy wszystkich sprawnych fizyczne emerytów i rencistów do wzięcia udziału w manifestacji, która została zgłoszona w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa.

Zarząd Główny ZBFSOP

III Kongres Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

21 kwietnia zakończył obrady III Kongres Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej. Główne problemy obrad to:

1/ ocena dotychczasowej działalności

2/ określenie programu działań na nową czteroletnią kadencję

3/ zmiany w statucie

4/ wybory nowych władz Federacji.

Zarówno w ocenie działalności jak i dyskusji programowej polem rozstrzygnięć była niwelacja ustawy represyjnej (z 16 grudnia 2016r.) oraz stworzenie warunków umożliwiających Federacji pozyskiwanie środków na pokrycie kosztów działalności organizacyjnej w interesie całego środowiska emerytów i rencistów służb mundurowych czyli na realizację celów statutowych Federacji.

Dokonane przez Kongres zmiany w statucie umożliwiają więc Federacji prowadzenie działalności gospodarczej i uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego.

W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy na naszej stronie internetowej Uchwałę programową Kongresu oraz apel Kongresu do całego środowiska służb mundurowych – prosimy o wnikliwe zapoznanie się z treścią tych dokumentów.

Delegaci na Kongres wybrali 22 osobowy Zarząd, który konstytuując się powierzył funkcję Prezydenta Federacji Zdzisławowi Czarneckiemu, a funkcje vice prezydentów Henrykowi Budzyńskiemu ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Januszowi Kwietniowi ze Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. Nasze dwie delegatki na Kongres , czyli Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa – Alicja Gołaszewska i Monika Kazula zostały wybrane członkami Zarządu Federacji.

Wśród  gości Kongresu byli Włodzimierz Czarzasty, Andrzej Rozenek, Janusz Zemke, Marek Dukaczewski i Tomasz Oklejak.

1.Uchwała programowa FSSM

2.Apel przedwyborczy

Komunikat dot. Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Warszawie

Informujemy , że pod adresem:

Biuro Obsługi Interesantów
Sąd Okręgowy w Warszawie

XIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych 
01-231 Warszawa, ul. Płocka 9
piętro III, pok.318

BOI - Tel. (22)  440 50 00

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

można uzyskać informację dotyczącą daty wpływu odwołań złożonych do Zakładu Emerytalno –Rentowego MSWiA i sygnatury akt pod jaką została tam zarejestrowana.

Odpowiedź drogą internetową uzyskuje się w ciągu kilku godzin.

Redakcja