'

Odeszli od nas

Odszedł na wieczną służbę JERZY BIERNACKI
W dniu 22 marca  2018 roku, wracając  z manifestacji w obronie naszych praw przed Sejmem -  w pobliżu miejsca zamieszkania na trasie Stryków - Łódź został śmiertelnie potrącony przez samochód - Jerzy BIERNACKI. Dobry kolega, żołnierz zawodowy Wojska Polskiego, później Oficer Operacyjny resortu spraw wewnętrznych, dalej UOP. Dotknięty ustawą dezubekizacyjną. Zaangażowany w pracy związkowej, ostatnio pełnił funkcję wiceprzewodniczącego - łódzkiego koła ZBF SOP.                                         
Cześć jego pamięci !!!
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018 roku /piątek/ o godzinie 13 : 30 na cmentarzu komunalnym w ŁODZI ul. Smutna 1.

Apel !

Koleżanki i Koledzy!                                                                                                               

Dzisiaj nie z naszej winy staliśmy się środowiskiem potępianym. Propaganda partii mającej w nazwie prawo oraz sprawiedliwość i powołującej się na upoważnienie  „suwerena” odmawia nam wszelkich zasług. Drastycznie obniżono nam renty i emerytury, gorzej bo odebrano środki do życia naszym rodzinom i próbuje się odebrać nam godność. Nazywa się nas oprawcami, odmawia należnych nam świadczeń w tym np. uroczystych pogrzebów. W takich sytuacjach chcemy i musimy wspierać rodziny zmarłych przyjaciół, koleżanek i kolegów ze służby z którymi  kontakty niejednokrotnie z różnych względów uległy rozluźnieniu (wyjazd poza Warszawę, choroba, zmiana numeru telefonu itp. ) Powinniśmy mieć możliwość być obok nich w tej tak trudnej godzinie i dlatego Zarząd. Koła Warszawskiego Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa prosi o przekazywanie nam wszelkich informacje na ten temat a szczególnie o dokładnych miejscach i datach pochówków naszych koleżanek i kolegów bez względu na to czy byli członkami naszej organizacji czy nie.

Prosimy, przesyłajcie SMS-y na nr. telefonu 790 567 889 oraz piszcie do nas na adres   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przekazujcie te informacje drogą koleżeńskich kontaktów. Ze swej strony przekażemy je członkom Warszawskiego Koła ZBF SOP  i niezrzeszonym koleżankom i kolegom ze wspólnej służby. Pokażcie ten apel innym kolegom i koleżankom.

Przewodniczący Zarządu Koła warszawskiego ZBF SOP                                                

Grzegorz Olszewski

W dniu 23 grudnia 2016 r. zmarł, po długich i ciężkich cierpieniach, nasz Kolega, prof. dr hab. Stanisław Pikulski, były dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Państwa Akademii Spraw Wewnętrznych, twórca i dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego trzech kadencji, autorytet w dziedzinie prawa karnego, radca prawny. W zmarłym tracimy jedną z głównych postaci przeciwstawiających się aktywnie niesprawiedliwej dezubekizacji przed sądami powszechnymi, w Trybunale Konstytucyjnym oraz w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

 

Cześć Jego Pamięci
Zarząd Główny i Komisja Rewizyjna ZBF SOP

W dniu 24.04.2015 r. zmarł prof. Władysław Bartoszewski. Stosunek tego Wielkiego Polaka do kwestii redukcji emerytur członków naszego związku oddaje Jego następująca wypowiedź, opublikowana w Gazecie Wyborczej z dnia 26.02.2009 r., po uchwaleniu tzw. ustawy dezubekizacyjnej: "Represje wobec byłych funkcjonariuszy, którzy nie byli szczególnie obciążeni i zostali pozytywnie zweryfikowani w 1990 r., są niewłaściwe. Nowe państwo polskie zaciągnęło wobec nich zobowiązanie obustronne. Jeśli nie naruszyli lojalności, nie powinni być represjonowani za poprzednią działalność".

Cześć Jego Pamięci
Zarząd Główny ZBF SOP

7 lutego 2015 r. zmarł płk w st. spoczynku HENRYK PILARSKI, kolega i przyjaciel, człowiek szlachetnych zasad, oficer kontrwywiadu, gorący patriota, nauczyciel. Człowiek prawy - wrażliwy na niesprawiedliwości, niedorzeczności i niegodziwości ocen naszej przeszłości.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 17 lutego o godz.11.00 w Domu Pogrzebowym cmentarza na Powązkach w Warszawie.

Żonie i córce zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia.