ZBF SOP

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Z Internetu


Wdowi Grosz

11 maja 2017

IV RP chce zniszczyć wielu z tych , którzy urodzili się zbyt wcześnie - mieszkali, pracowali, służyli w Polsce o innym numerze - nie tylko tej "dwa i pół" ale też tej Trzeciej .I robi to w sposób wyjątkowo wredny.

Na początek postanowiono pozbawić należnych emerytur funkcjonariuszy i niektórych wojskowych. Ich jedyną wadą jest "wada wczesnego urodzenia". Urodzili się zbyt wcześnie i jeśli chcieli służyć w wywiadzie, kontrwywiadzie, ba jako zwykłe "krawężniki", mieli marzenie ścigać kryminalistów to mogli się zaciągnąć do służb j e d y n e g o państwa polskiego jakie wtedy istniało i nic nie wskazywało na to że zniknie. Ba, niektórzy z nich służyli w policji politycznej, z której przeszli - za zgodą demokratycznych władz - do służb specjalnych III RP.

Więcej…
 

Przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski w dniu 29 marca 2017 r. w radio

Rozmowa w TOK FM z Przewodniczącym NSZZ Policjantów Rafałem Jankowskim w dniu 29 marca 2017 r. w sprawie ustawy represyjnej.

Więcej…
 

Miejmy oko na sądy!

 - Idąc po raz pierwszy do sądu czułam podekscytowanie i niepewność, w związku z tym, że nie wiedziałam, jak na moją obecność na sali rozpraw zareagują sędzia oraz strony postępowania. Wraz z kolejnymi wizytami w sądzie obawy ustały, pozostało poczucie, że robię coś pożytecznego i interesującego zarazem- pisze jedna z osób, która w ramach wolontariatu uczestniczyła w jawnej rozprawie sądu rejonowego i wypełniła kartę obserwacji. Wrażeń jest wiele, podobnie jak samych obserwatorów. Większość z nich podkreśla, że mimo początkowych obaw czy problemów, na końcu czuła satysfakcję z zaangażowania się w obywatelski monitoring rozpraw sądowych.

Więcej…
 

Szpiegostwo przemysłowe

Aresztowano parę rosyjskich agentów

Z opublikowanego w 2010 r. raportu Urzędu Ochrony Konstytucji wynika, że Rosja i Chiny aktywnie uprawiają w Niemczech szpiegostwo gospodarcze. Stąd wyjątkowa czujność niemieckiego wywiadu i aresztowanie szpiegów.

Niemieckie służby wywiadowcze aresztowały dwóch domniemanych szpiegów rosyjskich pod zarzutem popełnienia przestępstwa - potwierdził to Federalny Trybunał Sprawiedliwości. Aresztowania dokonała w Badenii - Wirtembergii i w Hesji specjalna jednostka GSG9 i pracownicy Federalnego Urzędu Kryminalnego.Aresztowani są parą małżeńską. Z relacji magazynów Focus i Spiegel wynika, że kobieta została przyłapana na gorącym uczynku, kiedy odsłuchiwała zakodowaną wiadomość. Małżonkowie przebywali na terenie RFN nielegalnie i pracują dla SWR - Służb Wywiadu Zagranicznego Rosji.

Więcej…
 

Pan Premier Tusk Donald o prawach nabytych

Premier: przywileje emerytalne w wojsku za duże, ale te nabyte nie będą odbierane

Premier Donald Tusk ocenił, że przywileje emerytalne żołnierzy i policjantów są "za duże" i "nie zawsze uprawnione". Zapewnił jednocześnie, że ci, którzy już nabyli te uprawnienia nie stracą ich.

Więcej…
 

Wszechmocne służby wywiadu - relikty przeszłości?

Pod takim tytułem w październiku 2010 r. odbyła się w Berlinie dwudniowa konferencja nt. transformacji służb wywiadowczych NRD oraz krajów byłego bloku wschodniego. Ponad stu ekspertów z Niemiec i zagranicy przyjechało na zaproszenie Fundacji Friedricha Eberta, Akademii Ewangelickiej oraz Stowarzyszenia "Krąg Dyskusyjny Służb Wywiadu w Niemczech" (organizacji zrzeszającej m.in. byłych pracowników służb).

Więcej…
 

Radiowe dyskusje o emeryturach

W dniu 15 czerwca 2016 r. na antenie "Radia Szczecin na Wieczór" odbyła się dyskusja w sprawie ponownego obniżania emerytur funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa PRL. W dyskusji uczestniczyli: Andrzej Milczanowski, który ocenił pomysł negatywnie - "Umniejszanie emerytur byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa, którzy po pozytywnej weryfikacji podjęli służbę w Urzędzie Ochrony Państwa, byłoby dla nich krzywdzące i niesprawiedliwe".

Więcej…
 

Państwo prawa? (K 36/09)

25 października br. na posiedzeniu niejawnym Trybunał Konstytucyjny odrzucił skargę NSZZ Policjantów dot. zmniejszenia emerytur byłym funkcjonariuszom służb ochrony państwa.

Więcej…
 

Przepisy dyskryminują starszych

Funkcjonariusze, którzy rozpoczęli służbę przed 1999 r., muszą wybrać: emerytura mundurowa albo cywilną.

Policjanci, żołnierze, strażacy czy więziennicy, którzy rozpoczęli służbę przed 2 stycznia 1999 r. i wypracowali prawo do emerytury cywilnej i mundurowej, muszą wybrać jedno z tych świadczeń.

- Ta zasada może dotyczyć ogromnej liczby funkcjonariuszy, nie tylko tych, którzy zakończyli już służbę, ale także tych, którzy ciągle jeszcze noszą mundur - komentuje Tomasz Krzemiński, wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. -Podejmiemy tę kwestię w negocjacjach z rządem. O tym, jak przepisy są niesprawiedliwe dla mundurowych, świadczy przypadek Zygmunta Sochackiego z Rybnika.

Więcej…
 

O co służby specjalne pytają operatorów?

Służby specjalne najczęściej pytają o dane abonentów, w drugiej kolejności o bilingi - wynika z danych opublikowanych przez Kolegium ds. Służb Specjalnych. W 2009 r. uprawnione instytucje wystosowały ponad milion zapytań do operatorów telekomunikacyjnych.

Więcej…
 

Związki zawodowe będą broniły emerytur mundurowych

W portalu zwiazkowiec.info ukazał się wywiad z przewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, przewodniczącym Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych - Antonim Dudą.

Ostatnio dużo mówi się o emeryturach mundurowych, a dokładnie o rządowym pomyśle zabrania funkcjonariuszom systemu zaopatrzenia emerytalnego i włączenia do powszechnego systemu emerytalnego. Ten projekt miałby wejść w życie 1 stycznia 2012 r. Wasz związek stanowczo się temu sprzeciwia. Dlaczego?

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 7