ZBF SOP

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Informacje


min. 40% w Ustawie ZAPISANO !

NOTATKA DOTYCZĄCA  KWESTII 15 LAT/40%

PRZEKAZANA PRZEZ ZESPÓŁ PRAWNY ZBF SOP

PROFESOROWI  S. PIKULSKIEMU

PRZED ROZPRAWĄ  ODBYTĄ W  SN  W DNIU 3.03. 2011r.

 (cytaty zostały wyróżnione kursywą)

I. PARLAMENT - PROCEDOWANIE USTAWY

Należy podkreślić, że oczywistym ograniczeniem towarzyszącym procedowaniu ustawy zmieniającej w Parlamencie RP były kwestie egzystencjalne, dotyczące przecież tak byłych funkcjonariuszy, jak i ich rodzin.

Więcej…
 

Informacja o Fundacji Pomocy

W lipcu 2010 r., w wyniku realizacji pomysłu szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, założona została FUNDACJA POMOCY RODZINOM FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW UOP I ABW. Fundacja została zarejestrowana w KRS w dniu 2010-07-19 r.  Siedziba Fundacji mieści się w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 2a.

Założycielami fundacji zostali niemal wszyscy byli szefowie UOP i ABW. Zabrakło jedynie Bogdana Święczkowskiego  i Witolda Marczuka, którzy stali na czele ABW w okresie rządów PiS. Pierwszym szefem fundacji został Krzysztof Kozłowski, były minister Spraw Wewnętrznych i pierwszy szef UOP.

Jej założyciele zamierzają wystąpić o przyznanie fundacji statusu organizacji pożytku publicznego, dzięki temu będzie można na jej konto co roku odpisywać 1% ze swojego podatku.

Fundacja będzie między innymi pomagać byłym i obecnym rodzinom pracowników służb, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej (finansować leczenie, zapewniać stypendia i zapomogi dla dzieci funkcjonariuszy).

Redakcja

 

Gratulujemy

W dniu 10 listopada 2010 r. na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski,

na wniosek Prezesa Rady Ministrów mianował

na stopień generała brygady

pułkownika Krzysztofa Bondaryka - Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

GRATULUJEMY, Panie Generale !

Redakcja

 

IPN weryfikuje swoje błędne decyzje

W związku z tym, że PESEL został przez IPN błędnie zakwalifikowany do tzw. organów bezpieczeństwa państwa, każda osoba wobec której wydana została taka decyzja, a następnie ZER dokonał obniżenia świadczenia emerytalnego, powinna wystąpić o weryfikację takiej decyzji do:

Dyrektor Biura Udostępniania
i Archiwizacji Dokumentów IPN
ul. Towarowa 28,
00-839 Warszawa
tel. 22-581-86-01; fax 22-581-86-34

A tutaj adresy kontaktowe, na które można przesyłać informacje o byłych funkcjonariuszach Departamentu PESEL (aby Instytut mógł zweryfikować dane podane w informacjach o przebiegu służby): tel. 22-581-87-40, natomiast maile można kierować na adres koordynatora zespołu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

{Redakcja}

 

Petycje w Parlamencie Europejskim - odp. 1

 Tutaj: potwierdzenie wpływu petycji - pdf

 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Konferencja pt. "Służby Specjalne Demokratycznego Państwa. Cywilne służby specjalne III RP - próba bilansu".

Warszawa, 14.12.2010 r.

W auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się dzisiaj konferencja pt. "Służby Specjalne Demokratycznego Państwa. Cywilne służby specjalne III RP - próba bilansu".

W panelu dyskusyjnym udział wzięli byli szefowie służb specjalnych: pierwszy Szef Urzędu Ochrony Państwa Krzysztof Kozłowski, gen. Zbigniew Nowek, gen. Gromosław Czempiński, Zbigniew Siemiątkowski oraz Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - gen. Krzysztof Bondaryk. Moderatorem dyskusji był b. wiceminister MSWiA Antoni Podolski.

Więcej…
 

HFPC pyta ZER MSWiA (czerwiec 2010)

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapytała w czerwcu 2010 r. dyrektora Zakładu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o jego dotychczasowy sposób postepowania wobec ustawy o zmianie ustawy.

Więcej…
 

Informacja z Sądu Okręgowego (12 i 13 lipca 2010)

W 2010-07-12 rozprawy dot. odwołań o wysokość emerytur przeciwko ZER MSWiA w Warszawie w większości przypadków zostały odroczone. Sędzia po rutynowym pytaniu: czy odwołujący podtrzymuje odwołanie, pytała czy zapoznał/a/ się ze swoimi aktami osobowymi w w IPN.

Tego rodzaju pytanie ze strony Sądu pojawiło się po raz pierwszy od początku  rozpatrywania odwołań o obniżeniu wysokości  emerytur.

Więcej…
 

Prezes Rady Ministrów RP o prawach nabytych

Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej
Donald Tusk

Warszawa, 25 czerwca 2010 r.

Szanowni Państwo,

Wiem, że plotka i nieprawdziwe informacje potrafią spowodować negatywne skutki i wywołać nieuzasadnione obawy.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 8 z 12