ZBF SOP

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ciekawe książki
Nas zaciekawiło

Henryk Bosak - "Rezydent odszedł na zawsze"

Zaproszenie

Beata Bosak-Kruczek i Agencja ATM zapraszają na promocję książki Henryka Bosaka pt. "Rezydent odszedł na zawsze", która odbędzie się 5 kwietnia 2017 r. o godz. 17:30 siedzibie

Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
Warszawa, ul. Al. Ujazdowskie 6A

(w programie wieczór wspomnień o autorze - oficerze wywiadu)

Serdecznie zapraszają Organizatorzy

Dołączamy się do zaproszenia - Redakcja ZBF SOP

 

CZERWONA RÓŻA

Tadeusz Chętko
Aktor - Szpieg - Dyplomata

2016 r., Drukarnia Cyfrowa, OSDW Azymut sp.z o.o.,

"Czerwona róża" to autobiograficzna opowieść pułkownika Tadeusza Chętko - pułkownika wywiadu, absolwenta Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (dziś Akademia Teatralna) oraz "szkoły szpiegów", czyli Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Kiejkutach. W wywiadzie przepracował ponad 30 lat, z czego prawie połowę za granicą.

Więcej…
 

Cytat z mało znanego tekstu ministra Andrzeja Milczanowskiego

W 2009 roku  generał Marian Zacharski przedstawił polskiemu czytelnikowi swoją pierwszą (dzisiaj jest już 7) pozycję książkową pt. NAZYWAM SIĘ ZACHARSKI, MARIAN ZACHARSKI. Wbrew regułom . Ujawniała ona kulisy działalności gen. Mariana Zacharskiego, oficera wywiadu PRL i III RP, który w latach 1975-1985 przebywał z misją w USA. O książce tej napisaliśmy na naszej stronie internetowej w dziale Ciekawe książki pod linkiem tutaj.

Więcej…
 

CZTERECH: BROCHWICZ, MIODOWICZ, NIEMCZYK, SIENKIEWICZ

Zmiana warty w służbach specjalnych
GRZEGORZ CHLASTA
Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2014

Jest to zapis rozmów, które autor miał okazję odbyć z opozycjonistami, którzy w czasie demokratycznych przemian trafili do gmachu MSW przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Ich cel był prosty, mieli stworzyć nowe służby wywiadowcze i kontrwywiadowcze demokratycznej Polski. Jej bohaterowie to Wojciech Brochwicz, Piotr Niemczyk, Bartłomiej Sienkiewicz, a także nieżyjący już Konstanty Miodowicz.

Odpowiedzi, które otrzymuje autor, wcale nie są takie oczywiste, jak by się to wydawało.

Więcej…
 

OPERACJA REICHSWEHRA. Kulisy wywiadu II RP.

MARIAN ZACHARSKI, ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO, ul. Wielka 10, 61-774 Poznań - 2013 r.

Książka ta jest tylko w niewielkiej części zbeletryzowaną historią pracy wywiadowczej Jerzego von Nałęcz-Sosnowskiego. Skupiłem się w niej na najważniejszym etapie jego niezwykłej kariery, pracy w Berlinie, a także starałem się odtworzyć, na ile jest to dzisiaj możliwe, dalsze losy tego wybitnego oficera wywiadu, od momentu wymiany więźniów na granicy polsko-niemieckiej, poprzez okres przetrzymywania i procesu w Polsce, wybuch wojny, aż do sowieckich więzień.

Więcej…
 

KODY WOJNY

Niemiecki wywiad elektroniczny w latach 1907-1945 a losy polskich, sowieckich, alianckich kodów i szyfrów.

MARIAN ZACHARSKI
Wydawca: OLANDIA, 2015 r.

Tym razem autor dzięki dostępowi do unikalnych materiałów archiwalnych opisuje dzieje wywiadu elektronicznego Niemiec w latach 1907-1945. Generał Zacharski otwiera przed swoimi Czytelnikami szczelnie dotąd zamknięte wrota wiodące do poznania prawdziwych losów kodów i szyfrów, które miały gwarantować tajność korespondencji najważniejszych organów państwowych Polski, Japonii, sowieckiej Rosji, USA czy Anglii.

Więcej…
 

Krwawiąca granica

MARIAN ZACHARSKI
ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO, maj 2014

Kolejny tom cyklu "Kulisy wywiadu II RP" poświęcony jest operacjom wywiadowczym Oddziału II Sztabu Generalnego. Tym razem w sposób szczególny opisane zostały sprawy związane z działalnością szpiegowską na kierunku niemieckim przy aktywnym udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Więcej…
 

zawód: SZPIEG

ROZMOWY Z ALEKSANDREM MAKOWSKIM
Paweł Reszka, Michał Majewski, Wydawnictwo Czarna Owca, 2014 r.

Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn oficera wywiadu, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. 

Więcej…
 

Dama z pieskiem. Kulisy wywiadu II RP.

MARIAN ZACHARSKI, ZYSK I S-KA WYDAWNICTWO, ul. Wielka 10, 61-774 Poznań - 2013 r.

Wywiad, słowo pełne magnetyzmu, ma także swoje ludzkie oblicze. Jak każda instytucja ma w swoich szeregach określony procent nieuków, życiowych niedorajd, cwaniaków, erotomanek, karierowiczów. Oni też są, niestety, historią służb specjalnych.

Więcej…
 


Strona 1 z 3