Oszukany przez RP - sprawiedliwość u "Obcych"?

Słyszę w mediach, z trybuny parlamentarnej -sejmowej, że RP to państwo prawa. Dlatego pytam - chyba retorycznie?

Dlaczego - Ja - emeryt, były pracownik służb, pozytywnie zweryfikowany dopuszczony do pracy w nowej rzeczywistości RP, zostałem w mojej Ojczyżnie, państwie prawa - oszukany w majestacie prawa, w regulacjach-naliczeniach emerytalnych?

Dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich RP pełniący funkcję polegającą na obronie praw każdego obywatela - w TVP (w programie "Bronisław Wildstein przedstawia") - nazwał wszystkich byłych funkcjonariuszy służb specjalnych - PRZESTĘPCAMI - ku zadowoleniu gospodarza programu?

Dlaczego?

Zastanawia - dziwi brak reakcji srodowisk opiniotwórczych w tym państwie prawa. Jedynie wielkie zdziwienie okazał karnista prof. Filar. Czy sprawiedliwości mam (mamy) szukać u Obcych w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w STRASBURGU?

Jestem byłym pracownikiem jednego z wydziałów pomocniczych MSW, przepracowałem w tym pionie wiele lat. Jako specyficzna służba ,realizowaliśmy zlecone zadania dla różnych pionów operacyjnych wywiadu, kontrwywiadu, SB, MO, WOP, a nawet dla Straży Pożarnej. Jako tzw jednostka pomocnicza z całym dobytkiem inwentarza, w roku 1990 wchłonęły nas w swe struktury, nowe służby RP, UOP - Policja. Przeszedłem pozytywnie weryfikację ... którą aktualnie niektórzy nasi "wybrańcy" starają się podważać.

Postępujące "nowe", demokratyzacja państwa i jego struktur spowodowały, iż otrzymałem propozycję kontynuacji pracy. Byłem młody, czułem się fachowcem w swojej specjalności. Wstąpiłem w szeregi "nowego". Pracowałem, szkoliłem nowych.

Złożyłem ślubowanie.

Tym razem mając smutne doświadczenie transformacji, wybrałem pracę w Policji, gdzie starałem się starannie, sumiennie wypełniać obowiązki służbowe. Praca dawała mi satysfakcję. Byłem odznaczany, awansowany. Trochę zdrowia w Policji zostawiłem.

Pracowałem do czasu aż jeden z ministrów PiS - miłośnik psów, bez zmiłuj się, w imię daleko pojętej czystki, wartości chrześcijańskich, miłości bliźniego, nakazał zwolnić "wszystko" co się "rusza" z rodowodem dawnej SB.

Przeszedłem na emeryturę.

Poczułem się sprowadzony do parteru - oszukany, "sflekowany". Pozostał mi mundur, pamięć i dobre słowo, jakie dali mi przełożeni i moi młodzi koledzy policjanci na imprezie pożegnalnej. Jest mi przykro - wręcz głupio, ogarnia mnie bezsilna złość iż byłem tak naiwny - iż zawierzyłem nowej władzy.

"Nowe "przyjęło mnie do służby na określonych warunkach, a więc również z zachowaniem całego systemu zabezpieczenia emerytalnego, jaki funkcjonuje w służbach niemal na całym świecie, inaczej nie nająłbym się do tej roboty. Mało tego: "nowe" gwarantowała mi to ustawą z 1994r o zaopatrzeniu emerytalnym. Wierzyłem że RP to państwo prawa a nie dziki kraj, jak to powiedział prominentny polityk PO. Wierzyłem że istnieje coś takiego jak ciągłość państwa, odpowiedzialność władzy za decyzje podejmowane przez jej urzędników. Niestety po 20 latach "nowego" - parlamentarzyści, a następnie potwierdził to TK, zabrali mi wypracowaną emeryturę.

Czuję się oszukany po raz drugi przez RP.

Pozostał nam STRASBURG, ale tu też mam mieszane uczucia, nawet w przypadku pozytywnych racji wyroku.

"Nowe" będzie mataczyć - ociągać z realizacją ewentualnych wypłat - zadośćuczynień. Już widzę w mediach hasła typu, "brak pieniędzy", "budżet zagrożony", będą urabiać negatywnie opinię publiczną. Dlatego żeby nie dać się oszukać po raz kolejny - apeluję do "nowego". Szanowne "Nowe", nie przejadajcie zabranych nam pieniędzy, ani też nie "uszczęśliwiajcie" tzw. "pokrzywdzonych" - kasą pokrzywdzonych emerytów służb. Do czasu orzeczenia Trybunału Strasburskiego wstrzymajcie wydawanie Naszych pieniędzy. Proponuję konto i wpłatę zabranych nam aktywów. Nie będzie w przyszłości problemów?

Jest mi przykro, iż SPRAWIEDLIWOŚCI będę szukał u Obcych, jednakże determinacja w poszukiwaniu prawa, zabranego mi dobrego imienia (przestępca) nie pozwala być biernym. Mój Kraj, moja Ojczyzna RP, dała mi szansę a następnie oszukała, czyniąc prawie banitą.

zweryfikowany obywatel 07