'

Ogłoszenia

22 maja 2018 roku w godzinach 7.30 – 9.00 przed siedzibą Wydziału XIII Sądu Okręgowego w Warszawie ul. Płocka 9 odbędzie się zgromadzenie publiczne zorganizowane przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP pod hasłem: "Promocja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w świetle zmian w Polsce". Zasadniczego znaczenia nabiera fakt przynależności Polski do UE, dzięki czemu polscy obywatele mają możliwość szukania ochrony praw i dochodzenia sprawiedliwości w jej instytucjach.
Manifestacja organizowana jest w przeddzień Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, a jej głównym celem jest wsparcie sędziów broniących prawa i swojej niezawisłości. 

Zachęcamy wszystkich sprawnych fizyczne emerytów i rencistów do wzięcia udziału w manifestacji, która została zgłoszona w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa.

Zarząd Główny ZBFSOP

III Kongres Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.

21 kwietnia zakończył obrady III Kongres Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej. Główne problemy obrad to:

1/ ocena dotychczasowej działalności

2/ określenie programu działań na nową czteroletnią kadencję

3/ zmiany w statucie

4/ wybory nowych władz Federacji.

Zarówno w ocenie działalności jak i dyskusji programowej polem rozstrzygnięć była niwelacja ustawy represyjnej (z 16 grudnia 2016r.) oraz stworzenie warunków umożliwiających Federacji pozyskiwanie środków na pokrycie kosztów działalności organizacyjnej w interesie całego środowiska emerytów i rencistów służb mundurowych czyli na realizację celów statutowych Federacji.

Dokonane przez Kongres zmiany w statucie umożliwiają więc Federacji prowadzenie działalności gospodarczej i uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego.

W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy na naszej stronie internetowej Uchwałę programową Kongresu oraz apel Kongresu do całego środowiska służb mundurowych – prosimy o wnikliwe zapoznanie się z treścią tych dokumentów.

Delegaci na Kongres wybrali 22 osobowy Zarząd, który konstytuując się powierzył funkcję Prezydenta Federacji Zdzisławowi Czarneckiemu, a funkcje vice prezydentów Henrykowi Budzyńskiemu ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Januszowi Kwietniowi ze Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej. Nasze dwie delegatki na Kongres , czyli Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa – Alicja Gołaszewska i Monika Kazula zostały wybrane członkami Zarządu Federacji.

Wśród  gości Kongresu byli Włodzimierz Czarzasty, Andrzej Rozenek, Janusz Zemke, Marek Dukaczewski i Tomasz Oklejak.

1.Uchwała programowa FSSM

2.Apel przedwyborczy

Komunikat dot. Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Warszawie

Informujemy , że pod adresem:

Biuro Obsługi Interesantów
Sąd Okręgowy w Warszawie

XIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych 
01-231 Warszawa, ul. Płocka 9
piętro III, pok.318

BOI - Tel. (22)  440 50 00

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

można uzyskać informację dotyczącą daty wpływu odwołań złożonych do Zakładu Emerytalno –Rentowego MSWiA i sygnatury akt pod jaką została tam zarejestrowana.

Odpowiedź drogą internetową uzyskuje się w ciągu kilku godzin.

Redakcja

APEL W SPRAWIE TERMINÓW ROZPRAW SĄDOWYCH

BARDZO WAŻNE!

Otrzymujemy informacje świadczące o wyznaczaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie terminów pierwszych rozpraw, na których będą rozpatrywane nasze odwołania od decyzji Dyrektora ZER o ponownym ustaleniu wysokości emerytury/renty policyjnej.
Z punktu  widzenia przyjęcia przez SO w Warszawie tzw. linii orzeczniczej, polegającej na tym, że Sąd ten, w kolejnych rozstrzygnięciach, będzie powracał do zajętego wcześniej stanowiska w analogicznej sprawie, wynik pierwszych rozpraw będzie miał dla nas znaczenie zasadnicze!    

W związku z powyższym zwracamy się ponownie do wszystkich Koleżanek i Kolegów, którzy już otrzymali lub otrzymają z Sądu Okręgowego w Warszawie Zawiadomienie o miejscu i terminie posiedzenia Sądu, o pilne przekazanie tej informacji Zespołowi Prawnemu Federacji (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zapraszamy na spotkanie w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej,  które odbędzie się w Wałbrzychu w dniu 17 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w  Sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, ul. Aleja Podwale 1.