'

Ogłoszenia

Komunikat dot. Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Warszawie

Informujemy , że pod adresem:

Biuro Obsługi Interesantów
Sąd Okręgowy w Warszawie

XIII Wydział Ubezpieczeń Społecznych 
01-231 Warszawa, ul. Płocka 9
piętro III, pok.318

BOI - Tel. (22)  440 50 00

E-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

można uzyskać informację dotyczącą daty wpływu odwołań złożonych do Zakładu Emerytalno –Rentowego MSWiA i sygnatury akt pod jaką została tam zarejestrowana.

Odpowiedź drogą internetową uzyskuje się w ciągu kilku godzin.

Redakcja

APEL W SPRAWIE TERMINÓW ROZPRAW SĄDOWYCH

BARDZO WAŻNE!

Otrzymujemy informacje świadczące o wyznaczaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie terminów pierwszych rozpraw, na których będą rozpatrywane nasze odwołania od decyzji Dyrektora ZER o ponownym ustaleniu wysokości emerytury/renty policyjnej.
Z punktu  widzenia przyjęcia przez SO w Warszawie tzw. linii orzeczniczej, polegającej na tym, że Sąd ten, w kolejnych rozstrzygnięciach, będzie powracał do zajętego wcześniej stanowiska w analogicznej sprawie, wynik pierwszych rozpraw będzie miał dla nas znaczenie zasadnicze!    

W związku z powyższym zwracamy się ponownie do wszystkich Koleżanek i Kolegów, którzy już otrzymali lub otrzymają z Sądu Okręgowego w Warszawie Zawiadomienie o miejscu i terminie posiedzenia Sądu, o pilne przekazanie tej informacji Zespołowi Prawnemu Federacji (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zapraszamy na spotkanie w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej,  które odbędzie się w Wałbrzychu w dniu 17 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w  Sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, ul. Aleja Podwale 1.

Z uwagi na brak skutecznej ochrony w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym, który od jesieni 2015 r. wskutek działań rządu pogrążony jest w poważnym kryzysie, de facto uniemożliwiającym mu rzetelne wykonywanie swoich funkcji, ETPC w Strasburgu przyjął do merytorycznego rozpatrzenia skargi dwóch rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej na przymusowe ekshumacje, mimo że skarżące nie wyczerpały drogi sądowej w Polsce a sprawa zawisła przed polskim TK. Skarżących reprezentuje w postępowaniu przed Trybunałem Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Modlitwa b. żołnierza WOP i SG , obecnie niesprawiedliwie skrzywdzonego emeryta ustawą represyjną.